RSS-feed

Willkommen in meinem digitalen OL-Karten Archiv

On this site I will publish maps, courses and route choices from orienteering events I have attended.

Training (20-10-2019)
Søndag 20 Oktober 2019
Kategori: Training
Weichelsborn, Rodt, ARDOC, BEL
Training (19-10-2019)
Lørdag 19 Oktober 2019
Kategori: Training
Minesbech, Howald, LUX-OC, LUX
City race (13-10-2019)
Søndag 13 Oktober 2019
Kategori: Läufe
Maastricht, KOVZ, NED
Training (12-10-2019)
Lørdag 12 Oktober 2019
Kategori: Training
Volmersberg, St.Vith, ARDOC, BEL
Brussels Orienteering Challenge #1 (06-10-2019)
Søndag 6 Oktober 2019
Kategori: Läufe
Alma, Woluwé, ASUB, BEL
Sprint|Resultat
Fall event 2019/1 (29-09-2019)
Søndag 29 September 2019
Kategori: Training
Bambësch, Luxembourg, LUX-OC, LUX
Fall event 2019/1 (29-09-2019)
Søndag 29 September 2019
Kategori: Training
Bambësch, Luxembourg, LUX-OC, LUX
Memory
Fall event 2019/1 (29-09-2019)
Søndag 29 September 2019
Kategori: Training
Bambësch, Luxembourg, LUX-OC, LUX
Memory
Nationale (22-09-2019)
Søndag 22 September 2019
Kategori: Läufe
La Vecquée, Seraing, CO Liège, BEL
BM Staffel (15-09-2019)
Søndag 15 September 2019
Kategori: Läufe
Kattevenia, Genk, KOL, BEL
Etape 1|Resultat
Nationale LD (01-09-2019)
Søndag 1 September 2019
Kategori: Läufe
Le Tiers des compagnons, Nassogne, Balise 10, BEL
Championnat de Belgique Interclubs (25-08-2019)
Søndag 25 August 2019
Kategori: Läufe
Spa Sources, Hermathenae, BEL
Ostbelgische Meisterschaft (24-08-2019)
Lørdag 24 August 2019
Kategori: Läufe
Sankt Vither Wald Nord, Eiterbach, ARDOC, BEL
WOC 2019 Spectator race 6 (17-08-2019)
Lørdag 17 August 2019
Kategori: Läufe
Mørk lørdag, NO
Long|Resultat
WOC 2019 Spectator race 5 (16-08-2019)
Fredag 16 August 2019
Kategori: Läufe
Mørk fredag, NO
Middle|Resultat
WOC 2019 Spectator race 4 (15-08-2019)
Torsdag 15 August 2019
Kategori: Läufe
Byens Marker, Fredrikstad, NO
Middle|Resultat
WOC 2019 Spectator race 3 (14-08-2019)
Onsdag 14 August 2019
Kategori: Läufe
Mørk onsdag, NO
Middle|Resultat
WOC 2019 Spectator race 2 (13-08-2019)
Tirsdag 13 August 2019
Kategori: Läufe
Knatterudfjellet, Sarpsborg, NO
Middle|Resultat
WOC 2019 Spectator race 1 (12-08-2019)
Mandag 12 August 2019
Kategori: Läufe
Sarpsborg sentrum, NO
Sprint|Resultat
Training (04-08-2019)
Søndag 4 August 2019
Kategori: Training
Sankt Vither Wald Süd, Schlierbach, ARDOC, BEL
Training Am Schieferstollen (20-07-2019)
Lørdag 20 Juli 2019
Kategori: Training
Hinter den Sandgruben Nord, Recht, ARDOC, BEL
Training (14-07-2019)
Søndag 14 Juli 2019
Kategori: Training
Sankt Vither Wald Nord, ARDOC, BEL
Training (06-07-2019)
Lørdag 6 Juli 2019
Kategori: Training
Hinter den Sandgruben-West, Recht, ARDOC, BEL
ASOM City Race (30-06-2019)
Søndag 30 Juni 2019
Kategori: Läufe
Oostende Westerkwartier, TROL, BEL
ASOM Sprint 2 (29-06-2019)
Lørdag 29 Juni 2019
Kategori: Läufe
De Blomme, Oostende, TROL, BEL
Sprint, etape 2|Resultat
ASOM Sprint 1 (29-06-2019)
Lørdag 29 Juni 2019
Kategori: Läufe
De Blomme, Oostende, TROL, BEL
Sprint, etape 1|Resultat
Belgian Club Relay (23-06-2019)
Søndag 23 Juni 2019
Kategori: Läufe
So Bêchefa, Vielsalm , OLVE, BEL
Etape 6|Resultat
Belgium 3 Days 2019 (10-06-2019)
Mandag 10 Juni 2019
Kategori: Läufe
La Haie du Cerf, Marche-en-Famenne, Balise 10, BEL
Middle, etape 3|Resultat
https://helga-o.com/results/2019_3JB.pdf
Belgium 3 Days 2019 (09-06-2019)
Søndag 9 Juni 2019
Kategori: Läufe
La Haie du Cerf, Marche-en-Famenne, Baise 10, BEL
Etape 2|Resultat
Belgium 3 Days 2019 (08-06-2019)
Lørdag 8 Juni 2019
Kategori: Läufe
La Haie du Cerf, Marche-en-Famenne, Balise 10, BEL
Etape 1|Resultat
Championnat de France Longue Distance (02-06-2019)
Søndag 2 Juni 2019
Kategori: Läufe
Le Margeriaz, Aillon-le-Jeune, COCS, FRA
Championnat de France de Relais 2019 (01-06-2019)
Lørdag 1 Juni 2019
Kategori: Läufe
Le Margeriaz, Aillon-le-Jeune, COCS, FRA
Relay, etape 3|Resultat
Sprint Open Mass Start (31-05-2019)
Fredag 31 Maj 2019
Kategori: Läufe
Le Bourget du Lac, COCS, FRA
Régionale Moyenne Distance (30-05-2019)
Torsdag 30 Maj 2019
Kategori: Läufe
Lac de La Thuile, Echo73, FRA
Middle|Resultat
Training TG CF2019 (28-05-2019)
Tirsdag 28 Maj 2019
Kategori: Training
Montagne de Bange, Montagny-Arith, COCS, FRA
World Orienteering Day (16-05-2019)
Torsdag 16 Maj 2019
Kategori: Läufe
Kirchberg and Weimerskirch, Luxemburg, LUX-OC, LUX
Nationaler MD (28-04-2019)
Søndag 28 April 2019
Kategori: Läufe
Sankt Vither Wald Süd, ARDOC, BEL
Multi-Technik-Training (27-04-2019)
Lørdag 27 April 2019
Kategori: Läufe
Sankt Vither Wald Nord, ARDOC, BEL
Camp O Ardennes (13-04-2019)
Lørdag 13 April 2019
Kategori: Läufe
Ha pinco, Chiny, FRSO, BEL
Regionaler Lauf (07-04-2019)
Søndag 7 April 2019
Kategori: Läufe
Küchelscheid, OLVE, BEL
Indoor-O (31-03-2019)
Søndag 31 Marts 2019
Kategori: Läufe
Bobbejaanland Kinderland, Lichtaart, TROL, BEL
Mixed Sprint Relay (31-03-2019)
Søndag 31 Marts 2019
Kategori: Läufe
Bobbejaanand, Lichtaart, TROL, BEL
Sprint, etape 4|Resultat
Mixed Sprint Relay (31-03-2019)
Søndag 31 Marts 2019
Kategori: Läufe
Bobbejaanland, Lichtaart, TROL, BEL
Sprint, etape 2|Resultat
Nationale Sprint (31-03-2019)
Søndag 31 Marts 2019
Kategori: Läufe
Bobbejaanland, Lichtaart, TROL, BEL
Sprint|Resultat
Wisselbeker Kamp Beverlo (29-03-2019)
Fredag 29 Marts 2019
Kategori: Läufe
Kamp Beverlo, Leopoldsburg, BEL
Regionaler (24-03-2019)
Søndag 24 Marts 2019
Kategori: Läufe
Esneux-Sud, Anthisnes, Hermathenae, BEL
Nationaler Challenge Oosterlynck (17-03-2019)
Søndag 17 Marts 2019
Kategori: Läufe
Lommel Sahara, KOL, BEL
Championnat FRSO Moyenne Distance (03-03-2019)
Søndag 3 Marts 2019
Kategori: Läufe
Bois de Blaimont, Virelles, HOC, BEL
Nationaler Langdistanz (17-02-2019)
Søndag 17 Februar 2019
Kategori: Läufe
Hasenell-Mospert, Eupen Schönefeld, COLG, BEL
Valentijn (10-02-2019)
Søndag 10 Februar 2019
Kategori: Läufe
Sonnisheide, Houthalen-Helchteren, KOL, BEL
Training (13-01-2019)
Søndag 13 Januar 2019
Kategori: Training
Weichelsborn, Rodt, ARDOC, BEL